Idėja

Kodėl turėtum prisijungti prie EtnoKlipsų ?

Įsivaizduok bendraamžį kur nors Pietų Amerikoje, kuris smalsumo vedamas arba paskatintas mokytojų į YouTube paiešką įrašo “Lithuanian Folk music”. Šiuo metu paieškų rezultatai yra negausūs, trūksta įvairovės ir kokybiškų vaizdo klipų. Autentiškais garso įrašais kartu su jų vizualizacijomis pasidalinus populiariausiuose sklaidos kanaluose, tradicinė lietuvių muzika būtų pasiekiama Lietuvos ir užsienio šalių auditorijoms: mokytojams, mokiniams, įvairioms televizijos ar radijo laidoms. Juk būtų smagu prie to prisidėti?:)

Kaip kilo idėja ?

Kūrybiškumui nėra ribų, o sudėtingos aplinkybės paskatina originalius sprendimus. Kai 2020 m. pavasarį buvo įvestas karantinas, kartu su mokiniais radome būdą išreikšti savo kūrybiškumą: filmavome “karantininius” vaizdo klipus savo mylimoms dainoms. Taip kilo mintis prikelti liaudies dainas, gulinčias tautosakos archyvuose ir pakviesti jaunus šiuolaikinius žmones interpretuoti šias dainas suteikiant joms vaizdus. 

Grįžulai Organizatorės
Grįžulai Organizatorės

Apie mus

Esame Goda ir Vera – folklorininkės, etnomuzikologės, kurias suvedė likimas ir studijos. Jau keletą metų stengiamės įgyvendinti įvairius projektus, kurių pagrindinis tikslas – aktualizuoti, populiarinti, padėti pažinti tradicinę kultūrą. Šįkart bendram darbui norime pakviesti Jus, Vilniaus miesto moksleiviai. Tikime, kad aplinkybės bus palankios, o Jums netrūks idėjų, noro jas įgyvendinti ir mes kovo mėnesį žiūrėsime puikius EtnoKlipsus kino salėje!

Konkursas

Konkurse dalyvaujantys moksleiviai turi pasirinkti vieną iš pateiktų garso takelių, kuriuose skamba užfiksuota unikali lietuvių etninės muzikos tradicija. Dirbdami individualiai ar grupėse iki 5 asmenų, konkurso dalyviai garso takeliams sukuria muzikinius vaizdo klipus. Jūsų darbų laukiame iki 2021 m. vasario 26 d. el.paštu etnoklipsai@gmail.com (registracijos formą, garso takelius ir reikalavimus klipams rasite žemiau).
Konkurso dalyvių darbai bus paskelbti viešai, juos vertins etninės muzikos ir kino meno specialistų komanda, o taip pat ir žiūrovai. Apdovanojimai numatomi 2021 m. pavasarį kino teatre „Skalvija“.

Garso takeliai klipams

Kontaktai

Parašykite mums:

    Konkurso draugai