Etno erdvės

Apie mus

Esame folklorininkės, etnomuzikologės, kurias suvedė likimas ir studijos. Besidomėdamos tradiciniu dainavimu ir jo pateikimo formomis, neretai diskutuodavome apie savo vykdomas veiklas ir kaip galėtume tobulėti. Jau nuo 2018 metų stengiamės įgyvendinti įvairius projektus, kurių pagrindinis tikslas – aktualizuoti, populiarinti, padėti pažinti tradicinę kultūrą. Stengiamės užtikrinti renginių kokybę ir organizuoti juos tokius, kokiuose pačios norėtume dalyvauti: profesionalius, naudingus, tačiau kartu jaukius ir bendruomeniškus.

Goda

Su liaudies dainomis ir muzika esu nuo 4 metukų, kai tėvai pradėjo vežioti į V. Stulgos vadovaujamą „Tutučio“ studiją Kaune. Vėliau baigiau kanklių specialybę M. Petrausko muzikos mokykloje. Vyresnėse klasėse atradau folkloro improvizacijas, dalyvavau folkloro ansamblių „Lygaudė“, „Devyni” veikloje. Magistro studijoms pasirinkau muzikinio folkloro specialybę Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Šiuo metu VGTU inžinerijos licėjuje dirbu muzikos mokytoja ir  vadovauju folkloro ansambliui, dalyvauju folkloro ansamblio „Mindrė“ veikloje, o kartu su Vera bandome įgyvendinti įvairias folkloro sklaidos idėjas.

Vera

Folkloras mano gyvenime atsirado pradėjus lankyti Kazlų Rūdos muzikos mokyklą, kur dalyvavau folkloro ansamblyje „Sūduoniukai“. Vėliau susidomėjimas tradicine muzika augo, kol apsisprendžiau su ja sieti savo gyvenimą ir studijuoti muzikinį folklorą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Šiuo metu labiausiai domiuosi tradiciniu dainavimu ir jo mokymo, raiškos ir perėmimo būdais, esu subūrusi folkloro ansamblį „Tula“, taip pat prisidedu prie įvairių folkloro kursų, konferencijų ir renginių organizavimo.