Nuo 2018 metų Lietuvoje rengiamas dainuojamojo folkloro atlikėjų konkursas pasižymi unikaliu požiūriu į tradicinį dainavimą: čia kreipiame dėmesį į kompleksinį dainavimo manieros, melodijos, tarmės ir emocijos sintezės reiškinį, išlaikant maksimalų atlikimo autentiškumą. Festivalio-konkurso programa unikali tuo, kad čia turi galimybę pasirodyti įvairių amžiaus grupių dalyviai – ir moksleiviai, ir suaugusieji iš visos Lietuvos. Taip stengiamės atkurti tradicijos tąsą ir ryšį tarp įvairių kartų atstovų.
Kodėl mums atrodo svarbu kreipti dėmesį į dainavimo tradicijas? Dėl sovietmečiu kilusio pasipriešinimo bei folkloro sąjūdžio, liaudies daina įgavo socialinį statusą ir tapo simboliu, jog kiekvienas gali dainuoti ir susivienyti dainoje. Tačiau toks požiūris neskatino gilintis į tradicinį atlikimą, kuris negali būti atsiejamas nuo pačios dainos (kuri dažniausiai suvokiama tik kaip tekstas ir melodija). Mūsų festivalio-konkurso tikslas – įprasminti tradicinę dainą jos atlikimo visumoje (tarmės, melodijos, vokalinės technikos, ritminės interpretacijos, ornamentikos ir emocinės raiškos sąjunga). „Grįžulų“ dalyvis, dainuodamas liaudies dainą, turi perteikti tiek savo, kaip šiuolaikinio žmogaus, požiūrį, tiek reprezentuoti per amžius susiklosčiusią dainavimo tradiciją.
Festivalio-konkurso idėja pasirinkta siekiant neapsiriboti tik dalyvių pasirodymais ir jų vertinimu. Esant galimybėms, siekiama organizuoti praktinius seminarus, kurie skatina pažinti Lietuvos ir užsienio dainavimo tradicinio dainavimo ypatumus, taip pat koncertus konkurso dalyviams ir klausytojų auditorijai. Dalyvių pasirodymai skelbiami youtube.com kanale, profesionaliai įrašyti konkurso prizininkų atliekami kūriniai viešinami soundcloud.com kanale.