Apie mus

Esame folklorininkės, etnomuzikologės, kurias suvedė likimas ir studijos. Besidomėdamos tradiciniu dainavimu ir jo pateikimo formomis, neretai diskutuodavome apie savo vykdomas veiklas ir kaip galėtume tobulėti. Kadangi tradicinio dainavimo konkurso, skirto įvairaus amžiaus dainininkams Lietuvoje dar nebuvo, nusprendėme šią svajonę įgyvendinti. Nuo pat pirmo, 2018 m. suorganizuoto festivalio-konkurso, stengiamės užtikrinti jo kokybę ir rengti jį tokį, kokiame pačios norėtume dalyvauti: profesionalų, naudingą, tačiau kartu jaukų ir bendruomenišką.

Goda

Grįžulai Organizatorės

Su liaudies dainomis ir muzika esu nuo 4 metukų, kai tėvai pradėjo vežioti į V. Stulgos vadovaujamą „Tutučio“ studiją Kaune. Vėliau baigiau kanklių specialybę M. Petrausko muzikos mokykloje. Vyresnėse klasėse atradau folkloro improvizacijas, dalyvavau folkloro ansamblių „Lygaudė“, „Devyni” veikloje. Magistro studijoms pasirinkau muzikinio folkloro specialybę Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Šiuo metu VGTU inžinerijos licėjuje dirbu muzikos mokytoja ir  vadovauju folkloro ansambliui, dalyvauju folkloro ansamblio „Mindrė“ veikloje, o kartu su Vera bandome įgyvendinti įvairias folkloro sklaidos idėjas.

Vera

Grįžulai Organizatorės

Folkloras mano gyvenime atsirado pradėjus lankyti Kazlų Rūdos muzikos mokyklą, kur dalyvavau folkloro ansamblyje „Sūduoniukai“. Vėliau susidomėjimas tradicine muzika augo, kol apsisprendžiau su ja sieti savo gyvenimą ir studijuoti muzikinį folklorą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Šiuo metu labiausiai domiuosi tradiciniu dainavimu ir jo mokymo, raiškos ir perėmimo būdais, esu subūrusi folkloro ansamblį „Tula“, taip pat prisidedu prie įvairių folkloro kursų, konferencijų ir renginių organizavimo.

Idėja

Nuo 2018 metų Lietuvoje rengiamas dainuojamojo folkloro atlikėjų konkursas pasižymi unikaliu požiūriu į tradicinį dainavimą: čia kreipiame dėmesį į kompleksinį dainavimo manieros, melodijos, tarmės ir emocijos sintezės reiškinį, išlaikant maksimalų atlikimo autentiškumą. Festivalio-konkurso programa unikali tuo, kad  čia turi galimybę pasirodyti įvairių amžiaus grupių dalyviai – ir moksleiviai, ir suaugusieji iš visos Lietuvos. Taip stengiamės atkurti tradicijos tąsą ir ryšį tarp įvairių kartų atstovų.

Kodėl mums atrodo svarbu kreipti dėmesį į dainavimo tradicijas? Dėl sovietmečiu kilusio pasipriešinimo bei folkloro sąjūdžio, liaudies daina įgavo socialinį statusą ir tapo simboliu, jog kiekvienas gali dainuoti ir susivienyti dainoje. Tačiau toks požiūris neskatino gilintis į tradicinį atlikimą, kuris negali būti atsiejamas nuo pačios dainos (kuri dažniausiai suvokiama tik kaip tekstas ir melodija). Mūsų festivalio-konkurso tikslas – įprasminti tradicinę dainą jos atlikimo visumoje (tarmės, melodijos, vokalinės technikos, ritminės interpretacijos, ornamentikos ir emocinės raiškos sąjunga).  „Grįžulų“ dalyvis, dainuodamas liaudies dainą, turi perteikti tiek savo, kaip šiuolaikinio žmogaus, požiūrį, tiek reprezentuoti per amžius susiklosčiusią dainavimo tradiciją.

Festivalio-konkurso idėja pasirinkta siekiant neapsiriboti tik dalyvių pasirodymais ir jų vertinimu. Esant galimybėms, siekiama organizuoti praktinius seminarus, kurie skatina pažinti Lietuvos ir užsienio dainavimo tradicinio dainavimo ypatumus, taip pat koncertus konkurso dalyviams ir klausytojų auditorijai. Dalyvių pasirodymai skelbiami youtube.com kanale, profesionaliai įrašyti konkurso prizininkų atliekami kūriniai viešinami soundcloud.com kanale.

KONKURSAS

Konkurso dalyviai atlieka dvi to paties etnografinio regiono ir tiek pat balsų turinčias dainas, iš kurių viena yra privaloma ir pasirenkama iš žemiau pateikto sąrašo. Dalyviai gali rinktis neatlikti viso dainos teksto (rekomenduojama, kad viso pasirodymo trukmė neviršytų 5 min.)

Dalyvių amžiaus grupės, atlikėjų skaičius, atlikimo reikalavimai ir kita informacija pateikiama konkurso nuostatuose (rasite žemiau).

Pirminė dalyvių registracija vyksta iki 10.29. Užsiregistravę dalyviai ir jų pedagogai bus kviečiami dalyvauti parengiamajame seminare.

Numatomos konkurso datos:

02.17 - Pasaulio lietuvių atlikėjų perklausa; 02.18 - Lietuvos atlikėjų perklausa Vilniuje; 02.19 - Festivalio-konkurso koncertas Vilniuje.

Praėjusių metų

Galerija

Kontaktai

Parašykite mums:

    Rėmėjai